آشنایی با بتمن، مرد خفاشی نقاب دار

در این مقاله از گیماتک قصد داریم تا شما کاربران عزیز وبسایت گیماتک را با شخصیت کمیک بوکی بتمن آشنا کنیم. در این مطلب به چگونگی ساخت و شخصیت پردازی این کاراکتر می‌پردازیم. در ادامه این مطلب از معرفی شخصیت بتمن با وبسایت گیماتک همراه باشید.

خلقت Batman

در اوایل سال 1939 موفقیت داستان‌های کمیک شخصیت سوپرمن سردبیران دی‌سی کمیک که درآن سال‌ها با عنوان بخش کمیک انتشارات ملی فعالیت می‌کرد را برآن داشت که بر تعداد شخصیت‌های مجموعه خود بی‌افزایند و ابرقهرمان‌های بیشتری به عناوین داستان‌هایشان اضافه کنند. به همین دلیل بود که یکی از کارمندان دی‌سی یعنی باب کین سعی کرد شخصیت جدیدی خلق کند که نهایت موفق به خلق کاراکتر مرد خفاشی (Batman) شد.

تصویر گرافیکی شخصیت Batman در کمیک بوک ها

بیل فینگر همکار باب کین در اینباره می‌گوید:

«کین از ایده‌اش راجع به شخصیت بتمن با من صحبت کرده بود و دوست داشت طرح‌هایش را ببینم. من به خانه‌اش رفتم و او یک شخصیت طراحی کرده بود که شبیه به سوپرمن بود با لباسی تنگ و مایل به سرخ‌رنگی، با چکمه و بدون دستکش، به همراه یک ماسک دومینو بر روی صورتش و در حالی که از یک طناب آویزان شده بود. او مانند خفاش دو بال داشت که زیر آن علامتی بزرگ از بتمن بود.»

کین از بال‌ زن لئوناردو داوینچی الهام گرفته بود و بال‌های خفاشی که شبیه شنل بود برای شخصیت خود طراحی کرد. فینگر نیز تغییراتی در ظاهر شخصیت بتمن ایجاد کرد، برای مثال جای ماسک دومینو از بالا پوش برای چهره بتمن استفاده کرد. او همینطور اقدام به برداشتن قسمت‌های قرمز لباس اصلی کرد.

تصاویری از بتمن های مختلف

نام بروس وین از کجا آمد؟

بیل فینگر در مورد رسیدن به نام بروس وین برای هویت اصلی بتمن چنین گفت:

«نام کوچک بروس وین از رابرت بروس گرفته شده‌است، یک وطن‌پرست اسکاتلندی. بروس با وجود این که یک دخترباز بود، اما از خانواده‌ای اصیل بود. برای نام خانوادگی‌اش آدامز، هنکاک و … را امتحان کردم. سپس یاد آنتونی وین افتادم.»

زندگی شخصی بروس وین

گذشته بتمن بارها دچار تغییر و اصلاحات شده است اما همیشه نکاتی ثابت در گذشته او وجود داشته است. بروس وین در کودکی پدر و مادر ثروتمند خود را از دست می‌دهد. در واقع او در دوران کودکی شاهد قتل آنها بوده است و به همین دلیل تصمیم می‌گیرد که در بزرگسالی بصورت شخصی ناشناس به مبارزه با جرم و جنایت در شهر گاتهام (محل تولد و زندگی‌اش) بپردازد.

بتمن مرد خفاشی نقابدار

بروس وین یک کارخانه‌دار ثروتمند است. او صاحب املاک بسیاری است و فردی ایاش و خوش گذران است. در واقع برای اینکه بتواند بین شخصیت بتمن و بروس دو کاراکتر مجزار ایجاد کند و کسی متوجه این نشود که بروس وین همان بتمن است طوری وانمود می‌کند که بسیار خوش گذار، یک مرد الکلی و همیشه مست، ایاش و بی‌خیال است.

بتمن هیچ نیروی ابر انسانی ندارد بلکه با استفاده از تکنولوژی، ثروت، علم و اطلاعات … با جرم و جنایت مبارزه می‌کند.

دشمنان بتمن

تصویر شخصیت بین دشمن Batman

1 – بین

بتمن دشمنان بسیاری در نسخه های مختلف دارد که یکی از آن‌ها بین است. این کاراکتر در نسخه های کمیک بوک اصلا باهوش نبود ولی از لحاظ فیزیکی دارای قدرت بالایی است، بطوری که در یکی از کمیک بوک‌ها حتی می‌تواند بتمن را شکست دهد. بین مردی درشت اندام است که روی صورتش یک ماسک دارد. درصورتی که این ماسک از صورت او برداشته شود او می‌میرد، زیرا که او نمی‌تواند بدون ماسک به درستی نفس بکشد.

شخصیت جوکر (Joker) محبوب ترین دشمن بتمن (Batman)

2- جوکر

یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های منفی کمیک بوک‌ها و فیلم‌های بتمن کاراکتر جوکر است. وی یک شخصیت بذله‌گو و شوخ اما در عین حال دارک و ترسناک دارد. کارمتری که تصویر خنده را روی صورت خود  با چاقو کشیده و صورت خود را گریم کرده بطوری که چهره‌اش قابل شناسایی نیست. هیچ اطلاعات دقیقی از این شخصیت در دست نیست و فقط می‌دانیم که جوکر یک دیوانه افسار گسیخته است که فقط برای تفریح دست به خشونت و خلاف می‌زند.

تصویر شخصیت دوچهره Two Face

3- دو چهره

دو چهره یا توفیس که نام اصلی او هاروی دنت است. هاروی دنت دادستان شهر گاتهام است. در فیلم شوالیه تاریکی او توسط بمبی که جوکر کار می‌گذارد نیمی از صورتش دچار آسیب دیدگی شدید می‌شود و از آنجا به بعد شخصیت دوچهره شکل می‌گیرد اما در کمیک بوک‌ها بر روی صورت او در دادگاه اسید می‌ریزند که این موضوع باعث می‌شود نیمه چپ صورت او آسیب ببیند و از آنجا به بعد تبدیل به یکی از خلافکاران گاتهام سیتی شود.

البته ما در این مقاله فقط به سه تا از شرورترین و مهم‌ترین دشمنان بتمن اشاره کردیم. دشمنان این ابرقهرمان چه در کمیک و چه در فیلم‌های اقتباسی بیسار بیشتر می‌باشند. لازم به ذکر است که هر کدام از آن‌ها داستان‌های متفاوتی در هرکدام از نسخه‌های فیلم یا کمیک دارند.

 

 

 
بیشتر بخوانید :
فیلم Godzilla Minus One در گیشه‌ها رکورد شکست

اشتراک گذاری:

3 thoughts on “آشنایی با بتمن، مرد خفاشی نقاب دار”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیشتر بخوانید: