معرفی ۵ بازی استراتژیک اندروید که ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کنند

معرفی ۵ بازی استراتژیک اندروید که ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کنند

در این مطلب از گیماتک قصد داریم تا ۵ بازی استراتژیک اندروید را به شما معرفی کنیم که می‌توانند تا روزها و یا حتی ماه‌ها شما را سرگرم کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

بازی‌های استراتژیک بر روی پلتفرم‌های مختلف طرفداران بسیاری دارند. این بازی‌ها اغلب بر توانایی افراد برای تفکر تاکید دارند و به مهارت، تصمیم گیری، مدیریت و کنترل منابع و …نیازدارند. بازی‌های استراتژیک ذهن بازیکن‌ها را به چالش می‌کشند و علاوه بر ایجاد چالش بسیار سرگرم کننده و جذاب هستند.

معرفی ۵ بازی استراتژیک اندروید

بازی‌های اندروید اکنون به لطف گستردگی گوشی‌های موبایل همه جا در دسترس هستند و البته بسیار پرطرفدار، چراکه علی‌الرقم در دسترس بودن بسیار کم هزینه و حتی رایگان هستند. این بازی‌ها بسیار سرگرم کننده و جذاب‌اند.

بازی‌های استراتژیک نیز از این قائده ممستثنی نیستند. در این مطلب ۵ بازی استراتژیک اندروید را معرفی می‌کنیم که بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

بازی اندرویدAge of History 2 - معرفی ۵ بازی استراتژیک اندروید

۱- بازی Age of History 2

در بازی Age of History II بازیکن‌ها باید شهر و یا کشور خود را مدیریت کنند. در واقع این بازی یک شبیه ساز پر از جزئیات از مدیریت کشوها است. بازی آنقدر دید واقع‌گرایانه‌ای به این مسئله دارد که باعث شده از بعضی بازی‌های شناخته شده و مشهور در این سبک هم پیشی بگیرد.

بازی Age of History II به بازیکن اجازه می‌دهد تا در بازه‌های تاریخی مختلف، هدایت یک کشور را به عهده گرفته و سپس گیمر در مسائل مختلفی مانند اقتصاد، دیپلماسی، نظامی با توجه‌ به راه‌کار‌ها و استراتژی‌هایی که انتخاب می‌کند، شرایط را بهبود ببخشد.

باید توجه داشت که قرار نیست شرایط انقدر‌ها هم ساده پیش برود و قطعا کشور‌هایی وجود دارند که در مقابل بازیکن ایستادگی خواهد کرد. بازی اندروید Age of History 2 یک اثر مدیریتی عالی در سبک استراتژی به حساب می‌آید.

دانلود بازی Age of History 2 برای اندروید

دانلود گوگل پلی Google Play

 بازی Plants vs Zombies 2 - معرفی ۵ بازی استراتژیک اندروید

۲- بازی Plants vs Zombies 2

بی‌شک بازی Plants vs Zombies یکی از بهترین بازی‌های استراتژی تدافعی می‌باشد که در اتبدا برای پی‌سی عرضه شد و سپس راه خود را به سایر پلتفرم‌ها باز کرد.

الکترونیک آرتز‌ فرمول موفق خود را با ساخت بازی Plants vs Zombies 2 ادامه داد و اکنون با یک اثر بهبود یافته‌تر و عمیق‌تری نسبت به نسخه‌ی قبلی روبه‌رو هستیم. هرچندکه بازی از نظر هسته‌ی اصلی گیم‌پلی، تغییر به خصوصی نکرده است و همانند گذشته، بازی از بازیکنان می‌خواهد تا با استفاده از انواع گیاهان در دسترس، مانع از هجوم زامبی‌ها شوند.

بازی Plants vs Zombies 2 این‌بار گیاهان بسیار بیشتری را نسبت به نسخه‌ی اول در اختیار بازیکن‌ها قرار می‌دهد؛ به‌گونه‌ای انتخاب از میان ده‌ها گیاه متنوع، به کاری بسیار سخت و البته پر اهمیتی تبدیل شده که نیازمند فکر و برنامه‌ربزی مناسب است. در این نسخه زامبی‌ها هم از تنوع بسیار بالایی برخوردارند و هریک چالش‌های منحصربه‌فردی را مقابل گیمر قرار می‌دهند.

بازی Plants vs Zombies 2 یکی از بهترین بازی‌های اندروید به حساب می‌آید که تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای را در سبک استراتژی و دفاعی برای بازیکن‌ها رقم می‌زند. بازی Plants vs Zombies 2 در پلی‌استور به‌صورت رایگان در دسترس قرار دارد.

 

دانلود بازی Plants vs Zombies 2 برای اندروید

دانلود گوگل پلی Google Play

 

۳- بازی Auto Chess

این‌بار قصد داریم یک بازی چند نفره‌ی با کیفیت در سبک استراتژی را معرفی کنیم که سعی می‌کند تا یک گیم‌پلی نسبتا متفاوت و البته بسیار پر محتوایی را مقابل گیمر‌ها قرار دهد.

بااینکه‌یادگیری گیم‌پلی بازی Auto Chess کار ساده‌ای به‌حساب می‌آید؛ اما وجود وسعت بالایی که در انتخاب استراتژی‌های متفاوت وجود دارد، باعث شده تا انجام مسابقات در سطوح بالا، به کاری سخت و هیجان‌انگیز تبدیل شود.

بازی Auto Chess در هر دور، چندین بازیکن را به‌طور شانسی و به‌صورت 1v1 مقابل یک‌دیگر قرار می‌دهد تا با انتخاب کارت‌ها و جایگزاری مناسب آن‌ها، تلاش خود را برای غلبه به حریف خود به کار گیرند. البته وجود ده‌ها کارت متنوع و در دسترس قرار گرفتن اتفاقی آن‌ها در هر دور، باعث می‌شود تا بازیکن نتواند تنها به یک استراتژی پیش‌فرض اتکا کند.

بازی Auto Chess ساخته‌ی استودیوی بازی سازی Dragonest Games یک بازی بسیار با کیفیت و درعین حال اعتیادآور است. این بازی به خوبی می‌تواند مهارت‌های تاکتیکی و استراتژی شما را در شرایط مختلف به چالش بکشد.

دانلود بازی Auto Chess برای اندروید

دانلود گوگل پلی Google Play

 

بیشتر بخوانید :
استودیوی توسعه دهنده Days Gone قصد ساخت Uncharted 5 را داشت

۴- بازی European War 7: Medieval

سری بازی‌های استراتژی نوبتی، از جمله سبک‌هایی است که به واسطه‌ی کیفیت و سازگاری مناسب اکثر آن‌ها با شرایط پلتفرم اندروید، موفق شده‌اند تا طرفداران بسیاری را جذب خود کنند. اگر شما هم طرفدار این سبک در اندروید هستید، به احتمال فراوان با یکی از سری بازی‌های European War آشنا هستید.

نسخه‌ی هفتم از سری European War مانند آثار پیشین خود، به جنگ‌های تأثیرگذار و بزرگ تاریخ پرداخته. بازی این‌بار نبرد‌های قرون وسطی را به تصویر می‌کشد و تغریبا از حضور تمامی کشور‌های این دوران بهره می‌برد.

بازی European War 7: Medieval نقشه‌ی عظیمی را مقابل بازیکن قرار می‌دهد که به‌طور واقع‌گرایانه‌ای مطابق با دوران قرون وسطی مرز بنده شده است و هر کشور متناسب با قدرت خود در‌ آن‌ دوران، تجهیزات و ارتشی را در اختیار دارد.

بازی European War 7: Medieval علاوه‌بر نبرد‌های تاکتیکال نوبتی،‌ از بخش‌های مربوط مدیریت داخلی و دیپلماسی نیز بهره می‌برد. این بازی به‌طور کلی یک تجربه‌ی عمیق و جذاب را از سبک استراتژی نوبتی ارائه می‌دهد و می‌تواند انتخاب بسیار ایده‌آلی برای طرفداران این سبک بازی‌ها باشد.

 

دانلود بازی European War 7: Medieval برای اندروید

دانلود گوگل پلی Google Play

۵- بازی Fallout Shelter

ماجرای بازی Fallout Shelter بعداز یک واقعه‌ی اتمی روی می‌دهد. سیاره زمین دیگر همانند گذشته نیست و انسان‌های باقی مانده هم دیگر نمی‌توانند مانند گذشته در امنیت کامل زندگی کنند. چراکه زمین تبدیل به زیستگاهی برای انواع موجودات جهش یافته‌ شده است. ازقضا هم این موجودات با انسان‌ها رابطه‌ چندان دوستانه‌ای ندارند. سطح زمین نیز در بیشتر موارد آغشته به مواد سمی و رادیواکتیو است و همین موضوع باعث شده تا انسان‌ها به مکان‌های زیر زمنی پناه ببرند.

بازیکن در نقش رهبر جامعه، سعی می‌کند تا افراد باقی مانده را جمع آوری کرده و با مدیریت منابع انسانی و تجهیزات، یک جامعه‌ی امن و شاد را شکل دهد.

پناهگاه در ابتدا از کمبود فضای رنج می‌برد. اما با افزایش جمعیت در حین بازی باید آن را نیز گسترش داد. محیط پناهگاه از سطح زمین آغاز شده و با هر بار افزایش تعداد اتاق‌ها، بیشتر به درون زمین نفوذ می‌کند. هرچندکه برای افزایش اتفاق و باز کردن تجهیزات مختلف، بالاخره باید قدم به دنیای بیرون از پناهگاه هم گذاشت.

بازیکن می‌تواند مطابق با مهارت‌های هر یک از افراد خود، مسئولیت‌هایی را برای آن‌ها در نظر بگیرد تا تمامی کار‌ها به بهترین نحو صورت پذیرد. درنهایت باید بگوییم که در فال اوت شلتر مدیریت صحیح حرف اول را می‌زند. پس‌بنابراین اگر به بازی‌های مدیریتی در سبک استراتژی علاقه‌مند هستید، به هیچ عنوان تجربه‌ی بازی آخرالزمانی فالوت شلتر را از دست ندهید. در ادامه با مراجعه به پلی‌استور می‌توانید بازی اندروید Fallout Shelter را به‌صورت رایگان دانلود و نصب نمایید و از تجربه آن لذت ببرید.

 

دانلود بازی Fallout Shelter

دانلود گوگل پلی Google Play

کلام پایانی

بازی‌های استراتژیک با به چالش کشیدن ذهن بازیکن‌ها، به گیمرها این امکان را می‌دهند تا فرمانده درون خود را پیدا کنید. امیدواریم بازی‌های استراتژیک اندروید معرفی شده در این مطلب مورد علاقه شما بوده باشند و آن‌ها را نصب کرده و از تجربه آن‌ها لذت ببرید.

شما عزیزان می‌توانید نظرات خود را در مورد این بازی‌ها با ما به اشترک بگذارید و همچنین می‌توانید اخبار موربوط به بازی‌های ویدئویی را از طریق پیج اینستاگرام گیماتک و کانال تلگرام گیماتک پیگیری کرده و بخوانید.

 

 

منبع: گیماتک

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *