ساخت و توسعه بازی Palworld با هزینه بسیار کمی انجام شده است

ساخت و توسعه بازی Palworld با هزینه بسیار کمی انجام شده است

به تازگی مدیرعامل استودیو Pocketpair، سازنده Palworld درباره هزینه تولید این بازی صحبت کرده است.

مدتی است که صنعت بازی‌های ویدیویی در اوضاع آشفته و پراسترسی قرار دارد، هزاران نفر در این مدت شغل خود را از دست داده‌اند و هزینه تولید بازی‌ها نیز به‌شکل چشمگیری در حال افزایش است. اما خوشبختانه هنوز هم بازی‌هایی هستند که با هزینه‌های بسیار پایین ساخته می‌شوند و به موفقیت‌های باورنکردنی دست پیدا می‌یابند.

یکی از بازی‌هایی که در سال ۲۰۲۴ توجه بسیاری را به خود جلب کرد، بازی Palworld ساخته استودیوی Pocketpair بود که توانست فقط در ماه اول انتشار خود ۲۵ میلیون بازیکن جذب کند.

به‌تازگی تاکورو میزوبه، مدیرعامل استودیو Pocketpair در مصاحبه با رسانه بلومبرگ اعلام کرده است که این بازی با هزینه‌ای کمتر از  ۶/۷ میلیون دلار ساخته شده است. البته او نگفت که این رقم تنها شامل هزینه‌های توسعه می‌شود یا هزینه‌های بازاریابی را نیز در برمی‌گیرد.

درمقابل این هزینه، بازی Palworld، ده‌ها میلیارد ین سودآوری داشته است. میزوبه در صحبت‌های خود اظهار داشت که بازی‌های پرهزینه AAA مناسب آن‌ها نیست و استودیو Pocketpair قصد دارد تا همچنان روی تولید بازی‌های کوچکتر که هزینه تولید پایین‌تری دارند، متمرکز بمانند.

این موضوع باتوجه‌به وضعیت این روزهای صنعت بازی‌های ویدیویی منطقی به‌نظر می‌آید، زیرا استودیوهای بزرگی که بازی‌های پرفروشی نیز می‌ساختند، در چند وقت اخیر مجبور به اخراج تعدادی از کارکنان خود شده‌اند.

برای مثال استودیو اینسامنیاک گیمز را که بازی Marvel’s Spider-Man 2 فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای اخیرا عرضه کرده، مدتی پیش تحت تأثیر اخراج بزرگ پلی استیشن قرار گرفت و تعدادی از نیروهای خود را اخراج کرد. بازی Marvel’s Spider-Man 2 با هزینه ۳۱۵ میلیون دلاری تولید شده است. همچنین استودیو ریسپاون اینترتینمنت، سازنده آثار موفقی مثل Apex Legends و Star Wars Jedi مدتی پیش مجبور به تعدیل نیرو شد و حتی ساخت پروژه تیراندازی اول شخص جنگ ستارگان خود را که هنوز معرفی نشده بود، لغو کرد.

جالب است که با تمام این صحبت‌ها، میزوبه می‌گوید که استودیو Pocketpair با وجود رضایت از مستقل بودن، پیشنهادهای ادغام یا همکاری را در نظر خواهد گرفت. درحال‌خاضر بازی Palworld ازطریق پلتفرم‌های ایکس باکس سری ایکس / سری اس، ایکس باکس وان و کامپیوتر قابل تجربه است، سازنده این اثر در حال صحبت برای آوردن آن به پلتفرم‌های بیشتری است و باید دید که آیا در آینده این اثر برای سایر کنسول‌ها نیز منتشر خواهد شد یا خیر.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ شما می‌توانید نظرات خود را ازطریق پایین همین صفحه به اشتراک بگذارید. و همچنین سایر اخبار در حوزه ویدئوگیم را از صفحه اصلی وب‌سایت گیماتک بخوانید. همچنین می‌توانید برای پیگیری سایر اخبار در حوزه بازی‌های ویدیویی به پیج اینستاگرام و کانال تلگرام گیماتک بپیوندید.

بیشتر بخوانید :
دورهمی فعالان بازی برگزار خواهد شد

 

 

منبع: GamingBolt

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *