سهمیه آگهی رایگان سایت دیوار، برای مقابله با آگهی‌های تکراری به‌صورت سالانه شد

طبق اخبار منتشر شده، سایت آگهی رایگان دیوار از اول تیرماه برای مقابله با آگهی‌های جعلی و تکراری، سهمیه آگهی‌های رایگان کاربران را از ماهانه به سالانه تغییر داده است.

طبق آنچه که اعلام شده هر کاربر شخصی سالانه امکان انتشار ۷۳ آگهی رایگان را بر اساس کد ملی خود در دسته‌بندی‌های مختلف دیوار را دارد. این تعداد، با هدف تامین نیاز کاربران شخصی جهت استفاده از خدمات دیوار تعیین شده و به همین دلیل است که استفاده بیشتر از ۷۵ درصد کاربران از دیوار کاملا رایگان است. پیش از این، کاربران در هر دسته‌بندی دیوار میزان مشخصی آگهی رایگان به صورت ماهانه داشتند و در صورت تمام شدن سهمیه آن ماه باید تا ماه بعد برای استفاده مجدد و مجاز شدن برای ثبت آگهی جدید منتظر می‌ماندند.

با این تغییر اکنون کاربران شخصی که در مواقع خاصی (مثل اسباب‌کشی) نیاز به تعداد بیشتری از آگهی رایگان داشته باشند، می‌توانند این سهمیه را به صورت یکجا یا در طول سال استفاده نمایند. سهمیه آگهی رایگان یکی از ویژگی‌هایی است که دیوار از ابتدا با هدف پاسخگویی به نیازهای عادی کاربران توسعه‌ داده بود. این سهمیه صرفا به کاربرانی اختصاص داده می‌شود که از سوی دیوار استفاده‌شان شخصی به حساب خواهد آمد.

بررسی‌های دیوار نشان می‌داد که سهمیه آگهی رایگان ماهانه جوابگوی نیاز این کاربران نبوده است. بنابراین برای رضایت بیشتر کاربران شخصی و پاسخ به این نیاز، اکنون با این تغییر کاربران می‌توانند به‌صورت آزادانه‌تری از سهمیه کل سال خود استفاده کنند و نیازهای خود را برآورده سازند. این تغییر از طریق بخش «آگهی‌های من» که در منوی «دیوار من» قرار دارد، به کاربران اطلاع‌رسانی شده و آن‌ها قادر خواهند بود تا سهمیه آگهی‌های رایگان سالانه خود را در هر دسته مشاهده نمایند.

سایت آگهی رایگان دیوار

از مجموع ۶۷ میلیون کاربر سالانهٔ پلتفرم دیوار (گوشی‌های موبایل منحصر به فرد)، حدود ۲۲ میلیون کاربر، آگهی‌گذار هستند. همچنین ۷۵ درصد از این ۲۲ میلیون نفر، آگهی‌های خود را کاملاً رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌‌ای منتشر می‌کنند؛ ۲۰ درصد هم‌زمان از خدمات آگهی‌های رایگان و پولی استفاده می‌کنند و فقط ۵ درصد از آگهی‌گذارانی که از دیوار برای کسب‌وکار استفاده می‌کنند و برای همهٔ آگهی‌های خود هزینه می‌پردازند.

تغییر مدل سهمیه آگهی‌های رایگان همچنین با جلوگیری از انتشار آگهی‌های تکراری، باعث بهبود کیفیت فهرست آگهی‌های دیوار خواهد شد و کاربران راحت‌تر از گذشته می‌توانند کالا یا خدمات مورد نیاز خود را بیابند. به عنوان نمونه بررسی‌های دیوار در دسته کالاهای دیجیتال نشان می‌داد که کاربرانی که بیشتر از ۱۰ آگهی داشته‌اند ۳۰ درصد آگهی‌هایشان تکراری بوده است. البته باید گفت این امکان از افرادی که نتوانستند کالای خود را بفروشند و بعد از گذشت مدتی سعی می‌کنند کالای خود را دوباره آگهی نمایند نیز با این روش سلب شده است و این کاربران دیگر شانس فروش محصول خود را از دست خواهند داد.

بااین‌وجود گفتنی است که تغییر مدل سهمیه رایگان آگهی پیش از اجرای  سراسری به صورت آزمایشی در دو شهر یزد و قزوین اجرا شده بود که رضایت کاربران شخصی این دو شهر را درپی داشت. در این مدت آزمایشی  اکثریت کاربرانی که به سقف سهمیه سالانه‌ رسیدند کسانی بودند که اقدام به انتشار آگهی تکراری می‌کردند یا قصد استفاده تجاری از این سهمیه را داشتند. همچنین برخی از کاربران پیش از این با استفاده از سهمیه رایگان ماهانه اقدام به انتشار آگهی‌های تکراری می‌کردند که این کار باعث اتلاف وقت کاربران دیگر و مشکل شدن فرآیند خرید‌ و‌ فروش می‌شد.

با اجرایی شدن مدل جدید، این مسیرهای سوء‌استفاده محدودتر شده و کاهش تعداد آگهی‌های تکراری باعث می‌شود کاربران سریع‌تر و راحت‌تر کالا یا خدمات خود را خریداری کرده یا به فروش برسانند. البته همانطور که گفته شد امکان فروش از برخی فروشندگان شخصی که کالاهای کمتر مشتری پسندی دارند گرفته خواهد شد.

 

منبع: گیماتک

 

 

 
بیشتر بخوانید :
کارمندان سابق «مستربیست» از تجربه کار با معروف‌ترین یوتیوبر دنیا صحبت می‌کنند

اشتراک گذاری:

One thought on “سهمیه آگهی رایگان سایت دیوار، برای مقابله با آگهی‌های تکراری به‌صورت سالانه شد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیشتر بخوانید: