راهنما بازی The Finals

بعد از مدت‌ها انتظار بازی The Finals از حالت بتا خارج شد و به انتشار رسمی رسید. The Finals با گیم‌پلی خلاقانه و محیطی صد درصد تخریب پذیر به سرعت به یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها تبدیل شده است. این بازی با تمامی عناوین شوتری که دیدید متفاوت است. به همین دلیل نیزممکن است که بازیکنان جدید کمی سخت‌تر بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

بازی The Finals مکانیک‌های خیلی جالب و جدیدی دارد. علاوه بر آن محیط تخریب‌پذیر بازی و تجهیزاتی که به شما ارائه می‌دهد می‌توانند هزاران سناریو مختلف را ایجاد کنند که مسیر بازی را به کلی عوض می‌کنند. تمامی این موارد می‌تواند در ابتدا شما را گیج کند. به همین دلیل اگر دوست دارید که در این بازی مهارت بیشتری پیدا کنید، در ادامه با گیماتک همراه باشید.

 

 

از تجهیزات به خوبی استفاده کنید


مهم‌ترین بخش راهنما بازی The Finals مربوط به تجهیزات بازی است. تجهیزاتی که در این بازی وجود دارد خیلی زیاد هستند و با توجه به هر بیلد متفات‌اند. شما باید استفاده از هر کدام از این تجهیزات را در بازی ببینید تا بتوانید بهترین آن را، با توجه به سبک بازی خودتان پیدا کنید.

اگر سبک بازی شما تدافعی است، مین‌های انفجاری و گازی بهترین گزینه‌ها برای شما هستند. اما اگر به شدت هجومی بازی می‌کنید، باید از فلش بنگ و نارنجک استفاده کنید. به هر حال در طول چند بازی اولتان با تعداد زیادی از این تجهیزات مواجه خواهید شد و خودتان می‌توانید تشخیص بدهید که کدام یک از آن‌ها بیشتر از همه به کارتان می‌آیند. ولی توجه کنید در ابتدا حتما از یک ترکیب متوسط استفاده کنید که هم آماده حمله باشید و هم بتوانید از موقعیت خود دفاع کنید.

بهترین بیلد را برای خودتان بسازید


همانگونه که می‌دانید، یک بیلد (Build) اصطلاحی به معنا استفاده از یک ترکیب خاص شخصیت و تجهیزات است. در این بازی سه بیلد اصلی سبک، متوسط و سنگین وجود دارد. هر کدام از این بیلدها هم یک سری توانایی و تجهیزات مخصوص دارند که به طور کلی آن‌ها را از بقیه مجزا می‌کنند.

سبک: این شخصیت‌ها از همه سریع‌تر هستند و سلامتی کمتری نسبت به همه دارند. تخصص این شخصیت‌ها هم این است که به سرعت وارد مبارزه شوند و به سرعت هم خارج شوند. شما با استفاده از این بیلدها می‌توانید با سرعت زیاد یک ضربه شدید را به دشمنان خود وارد کنید و سریعا از محدوده خارج شوید.

متوسط: این بیلد مشابه اسمش از همه نظر متوسط است. سرعت شخصیت‌هایش عادی و سلامتی متوسطی دارند. شما با استفاده از این بیلد می‌توانید به خوبی در یک مبارزه زنده بمانید و حتی از تیم خود هم دفاع کنید. در حقیقت اگر توانایی تیراندازی خوبی دارید، این بیلد از همه برایتان بهتر است.

سنگین: این بیلد کمترین سرعت و بیشترین میزان سلامتی را دارد. تخصص این شخصیت‌ها هم تخریب محیط و ایجاد فضا برای تیم است. از آن‌جایی که محیط The Finals به طور کامل تخریب‌پذیر است، این بیلد می‌تواند موقعیت‌های بی‌شماری را ایجاد کند. اگر به دنبال نابودی و هرج و مرج کامل هستید،‌ حتما بیلد سنگین را امتحان کنید.

توجه داشته باشید که بهتر است برای شروع حتما از بیلد متوسط شروع نمایید. خود بازی در ابتدا شما را مجبور می‌کند که از این بیلد شروع کنید. بهتر است حداقل برای پنج یا شش بازی اولتان از بیلد متوسط استفاده کنید.

قراردادها و بتل پس


هر بازی‌ای ممکن است بعد از سپری شدن چندین ساعت، یکنواخت و خسته کننده شود. برای همین بهتر است که از همان اول به دنبال بتل پس و قراردادهای بازی بروید. قراردادها یک سری چالش هستند که شما می‌توانید در طول بازی انجام دهید و بابت آن‌ها امتیاز تجربه دریافت کنید. طبیعتا این امتیازها هم در نهایت باعث می‌شوند که به لول‌های بعدی بتل پس برسید و تعداد خیلی خوبی اسکین و جوایز دیگر را دریافت کنید. شاید این مورد زیاد مورد علاقه همه نباشد، ولی حداقل شور و اشتیاق بازی را زنده نگه می‌دارد.

حواستان به محیط باشد


همانطور که به آن اشاره کردیم، مهم‌ترین ویژگی The Finals تخریب‌پذیری کامل محیط است. ساختمان‌ها و کاورهای این بازی می‌توانند منفجر شوند و به طور کلی از بین بروند. پس حتی باید حواستان باشد که به نحو احسن از محیط خود استفاده کنید.
احتمال دارد که دوست‌شما در طبقه بالایی از یک ساختمان کشته شده باشد و نیاز داشته باشید که او را زنده کنید. احتمالا اینکه از پله‌ها بالا بروید کمی سخت و خطرناک باشد، پس بهتر است که کلا طبقات ساختمان را منفجر کنید و دوستتان را پیش خودتان بیاورید. این می‌شود یک استفاده عالی از محیط تخریب‌پذیر بازی. پس همیشه حواستان باشد که نارنجک و مواد منفجره به اندازه کافی داشته باشید.

ارتباط با هم‌تیمی‌های خود را دست کم نگیرید


شاید تجربه این شوتر و تمامی هرج و مرجی که به همراه دارد شما را از هدف اصلی‌ دور کند؛ آن هم پیروزی در یک مسابقه است. اگر قصد دارید به خوبی بازی کنید، باید حتما ارتباط کافی با هم‌تیمی‌های خود داشته باشید. همیشه همگی به سمت یک هدف مشترک بروید و حواستان به هم باشد. در این بازی ممکن است از هر طرف مورد حمله قرار بگیرید؛ پس خیلی مهم است که اگر از سمتی احساس خطر کردید، با دوستان خود آن را مطرح کنید.

 

منبع: Thenerdstash
 

 
بیشتر بخوانید :
گیم‌پلی بازی Jurassic Park: Survival شبیه Alien: Isolation است

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیشتر بخوانید: